UBC Aquatic Centre - Site License              2022-07-17 - 8:37 AM
          BC Summer Provincials - 2022-07-14 to 2022-07-17          
 
 Event 36  Boys 15-17 4x50 LC Meter Medley Relay
====================================================================
    Team                                   Seed     Finals        
====================================================================
  1 SKSC  'A'                           1:48.70    1:48.03  
     1) Wu, Yu Tong (Adam) 17         2) De Ocampo, Ryan 17           
     3) Huang, Peter 17               4) Stewart-Beinder, Luke 17     
                 27.38        58.25 (30.87)
        1:24.03 (25.78)     1:48.03 (24.00)
  2 HYACK  'A'                          1:50.87    1:49.22  
     1) Orogo, Paul 15                2) Jung, Justin 15              
     3) Li, Derek 17                  4) Kong, Kevin 15               
                 27.28        57.98 (30.70)
        1:24.84 (26.86)     1:49.22 (24.38)
  3 RAPID  'A'                          1:50.72    1:50.34  
     1) He, Mingjun 17                2) Wall, Joshua 14              
     3) Chen, Thomas 17               4) He, River 15                 
                 28.98        59.88 (30.90)
        1:26.24 (26.36)     1:50.34 (24.10)
  4 UVPCS  'A'                          1:45.81    1:50.57  
     1) Gutierrez, Alonso 15          2) Robertson, Arran 17          
     3) de Rosnay, Simon 16           4) Tchaouchev, Atanas 16        
                 29.86        59.29 (29.43)
        1:26.66 (27.37)     1:50.57 (23.91)
  5 ISC  'B'                            1:57.81    1:51.05  
     1) Fast, Ethan 17                2) Hulten, Kristofer 17         
     3) Dongfang, Bill 17             4) Cirovic, Bogdan 15           
                 28.41        59.60 (31.19)
        1:25.61 (26.01)     1:51.05 (25.44)
  6 CDSC  'A'                           1:54.18    1:51.53  
     1) Zvjerac, Aki 17               2) Sun, Ivan 15                 
     3) MacDonald, Noah 15            4) Erakovic, Koca 16            
                 29.21      1:01.08 (31.87)
        1:27.67 (26.59)     1:51.53 (23.86)
  7 PSW  'A'                            1:53.43    1:51.72  
     1) Wang, Matthew 15              2) Wu, Elden 16                 
     3) Chernomorchenko, Sergey 17    4) Cao, Ray 16                  
                 29.51      1:00.99 (31.48)
        1:27.23 (26.24)     1:51.72 (24.49)
  8 SFA  'A'                            1:52.09    1:52.07  
     1) Murray, Kalen 16              2) Yeung, Cheuk Hay 16          
     3) Fu, Brian 15                  4) Chan, Otis 16                
                 29.44        59.91 (30.47)
        1:26.53 (26.62)     1:52.07 (25.54)
  9 VPSC  'A'                           1:53.32    1:53.66  
     1) Hu, Haoxi 16                  2) Su, Daniel 15                
     3) Hiruki, Tadahiro 17           4) Trinh, Theodore 17           
                 29.51      1:02.09 (32.58)
        1:28.62 (26.53)     1:53.66 (25.04)
  9 WVOSC  'A'                          1:55.40    1:53.66  
     1) Gul, Onur 17                  2) Gao, James 17                
     3) Jozsa, Adam 16                4) Wong, Adam 14                
                 28.41        59.94 (31.53)
        1:26.56 (26.62)     1:53.66 (27.10)
 11 HST  'A'                            1:55.89    1:54.86  
     1) Govier, Tristan 16            2) Wang, Rafael 16              
     3) Brewster, Henry 17            4) Cheon, Noah 13               
                 27.98      1:00.01 (32.03)
        1:27.50 (27.49)     1:54.86 (27.36)
 12 ISC  'A'                            1:50.31    1:54.93  
     1) Grand, Noah 14                2) Namba, Kai 15                
     3) Agostinelli Stull, Emilio 17  4) Yu, Isaac 15                 
                 31.27      1:03.08 (31.81)
        1:29.80 (26.72)     1:54.93 (25.13)
 13 LOSC  'A'                           1:55.23    1:55.33  
     1) Kaul, Piyush 17               2) Park, Sam 17                 
     3) Bae, Jihoon 15                4) Erickson, Aidan 17           
                 29.34      1:01.84 (32.50)
        1:29.36 (27.52)     1:55.33 (25.97)
 14 CHENA  'A'                          1:55.75    1:55.55  
     1) Sverre, Fredrik 16            2) Simard, Bodie 15             
     3) Mountstevens, Rohin 15        4) MacFadden, Sam 15            
                 29.29      1:02.87 (33.58)
        1:29.71 (26.84)     1:55.55 (25.84)
 15 SPART  'A'                               NT    1:55.64  
     1) Rexha, Erik 14                2) Daling, Chris Jan 17         
     3) Caruso, Thomas 16             4) Johnson, Niall 16            
                 30.98      1:04.40 (33.42)
        1:30.70 (26.30)     1:55.64 (24.94)
 16 RAPID  'B'                          1:53.86    1:56.00  
     1) Yang, Elim 15                 2) Sun, Lujia 15                
     3) Monthatipkul, Titi 16         4) Pearce, Liam 17              
                 29.36      1:03.90 (34.54)
        1:30.49 (26.59)     1:56.00 (25.51)
 17 SFA  'B'                            1:53.97    1:56.18  
     1) Kostic, Savo 15               2) Chang, Ryan 16               
     3) Lin, Daniel 16                4) Ng, Chris 17                 
                 30.72      1:02.45 (31.73)
        1:31.00 (28.55)     1:56.18 (25.18)
 18 KAJ  'A'                            1:56.42    1:56.75  
     1) Kirk, Aiden 15                2) Meyer, Jordan 15             
     3) Kim, Justin 14                4) Moore, Jared 16              
                 30.67      1:03.87 (33.20)
        1:31.87 (28.00)     1:56.75 (24.88)
 19 SKSC  'B'                                NT    1:59.74  
     1) Viloria, Marcus Hugo 16       2) Pan, Kane 16                 
     3) Patrick, Dylan 15             4) Pham, Alan 16                
                 30.62      1:04.05 (33.43)
        1:33.48 (29.43)     1:59.74 (26.26)
 20 CDSC  'B'                                NT    2:00.27  
     1) Yang, Kris 14                 2) Luna, Kike 17                
     3) Cho, Ian 16                   4) Skinder, Joseph 13           
                 31.92      1:04.34 (32.42)
        1:32.29 (27.95)     2:00.27 (27.98)
 21 HANEY  'A'                          1:58.90    2:01.48  
     1) Gander, Keenan 16             2) Tymchuk, Denys 15            
     3) Arango, Juan 16               4) Hai, Daniel 16               
                 31.31      1:06.75 (35.44)
        1:35.70 (28.95)     2:01.48 (25.78)
 22 HYACK  'B'                          1:59.34    2:01.51  
     1) Vellescig, Evan 15            2) Zhang, Hao Sheng (Sunny) 16  
     3) Matadeen, Aidan 17            4) Choi, Luke 15                
                 30.73      1:05.67 (34.94)
        1:33.90 (28.23)     2:01.51 (27.61)
 23 SFA  'C'                            1:59.05    2:01.92  
     1) Fong, Lucas 15                2) Hislop, Phoenix 17           
     3) Morgans, Yannick 16           4) Fath, Enzo 16                
                 32.75      1:06.07 (33.32)
        1:36.04 (29.97)     2:01.92 (25.88)
 24 KISU  'A'                           2:05.64    2:03.38  
     1) Souch-Tremblay, Jordan 17     2) McMillan, Ryan 15            
     3) Nordlund, Andreas 17          4) Gilman, Hercules 14          
                 33.23      1:07.69 (34.46)
        1:35.45 (27.76)     2:03.38 (27.93)
 -- VPSC  'B'                                NT         DQ  
     1) Chen, Albert 16               2) Wang, Sirui 15               
     3) Deschambault, Noah 15         4) Huang, Brad 17               
                 29.57      1:04.55 (34.98)
        1:34.58 (30.03)          DQ (25.62)