UBC Aquatic Centre - Site License              2022-07-17 - 8:36 AM
          BC Summer Provincials - 2022-07-14 to 2022-07-17          
 
 Event 2  Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Chen, Jeffrey          12 SKSC              1:08.26    1:07.49  
  2 Bentham, Max           12 SKSC              1:14.82    1:11.98  
  3 Kingdon, George        12 HST               1:15.70    1:12.92  
  4 Huang, Sebastian       12 VPSC              1:15.00    1:13.58  
  5 Viloria, Martin Klein  12 SKSC              1:14.66    1:14.23  
  6 Bullock, Kirin         12 HANEY             1:19.27    1:14.54  
  7 Milosevski, Filip      12 CDSC              1:16.88    1:15.30  
  8 Kirk, Finn             11 KAJ               1:15.23    1:15.44  
  8 Mercer, Ethan          12 CHENA             1:16.72    1:15.44  
 10 Hopkins, Ethan         12 CHENA             1:18.90    1:15.60  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Yamamoto, Jinsei       12 SFA               1:17.55    1:16.02  
 12 Xu, Ethan YiHeng       11 WSC               1:18.02    1:16.34  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Ma, Tyler              11 PSW               1:18.82    1:16.74  
 14 Zhao, Owen             11 WSC               1:18.86    1:16.75  
 15 Liu, LJ                12 PSW               1:16.64    1:17.44  
 16 Guo, Justin            11 CDSC              1:19.27    1:18.02  
 17 Hu, Timothy            12 WVOSC             1:16.02    1:18.74  
 18 Clogg, Tyler           12 CDSC              1:18.71    1:19.79  
 19 Wood, Joad             12 SFA               1:16.87    1:20.83  
 20 Xu, Curtis             12 PSW               1:17.61    1:21.28  
 21 Lee, Tristan           11 RAPID             1:18.47    1:21.37  
 22 Rexha, Troy            12 SPART             1:18.35    1:21.53  
 
 Event 2  Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Velicico, Alex         14 LOSC              1:02.69    1:03.43  
  2 Rexha, Erik            14 SPART             1:04.71    1:04.44  
  3 Chen, Isaac            14 WSC               1:05.68    1:04.53  
  4 Feng, Raymond          14 VPSC              1:04.38    1:04.69  
  5 Bennett, Isaac         14 PGB               1:04.71    1:04.73  
  6 Lee, Rubin             13 UVPCS             1:03.52    1:05.09  
  7 Wong, Adam             14 WVOSC             1:06.22    1:05.88  
  8 Chan, Alonzo           14 HYACK             1:07.13    1:06.16  
  9 Yang, Derex            13 HYACK             1:04.59    1:07.00  
 10 Baker, Gavin           14 VPSC              1:07.16    1:07.26  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Grand, Noah            14 ISC               1:07.47    1:07.48  
 12 Mercer, Aidan          14 CHENA             1:07.26    1:07.53  
 -----------------------------------------------------------------
 13 She, Preston           13 VPSC              1:06.83    1:07.60  
 14 Wall, Joshua           14 RAPID             1:06.33    1:07.82  
 15 Seneviratne, Preston   14 SKSC              1:07.58    1:07.84  
 16 Yang, Kris             14 CDSC              1:06.99    1:08.25  
 17 Kim, Justin            14 KAJ               1:08.32    1:08.33  
 18 Pham, Andy             14 SKSC              1:07.50    1:09.27  
 19 Feenstra, Kieran       14 UVPCS             1:08.10    1:09.33  
 20 Hicks, Noah            13 UVPCS             1:07.68    1:09.36  
 21 Song, Yiguo            13 RAPID             1:08.31    1:09.37  
 22 Bosman, Beyers         14 CHENA             1:05.82    1:09.81  
 23 Lai, Channiel          14 SKSC              1:08.17    1:09.97  
 24 Cepus, Ilija           13 KAJ               1:07.44    1:10.19  
 25 Hunter, Scott          13 SFA               1:08.35    1:10.89  
 -- Dreyer, Tuja           14 KAJ               1:06.78         NS  
 
 Event 2  Boys 15-16 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Orogo, Paul            15 HYACK               59.16      59.77  
  2 Caruso, Thomas         16 SPART               59.32    1:00.29  
  3 Govier, Tristan        16 HST                 59.80    1:00.36  
  4 Kong, Kevin            15 HYACK             1:00.75    1:01.46  
  5 Murray, Kalen          16 SFA               1:00.68    1:02.23  
  6 Slinn, Jeremy          15 WDSC              1:00.34    1:02.33  
  7 Cameron, Parker        16 KCS               1:00.87    1:02.41  
  8 Sverre, Fredrik        16 CHENA             1:02.26    1:02.69  
  9 Mountstevens, Rohin    15 CHENA             1:01.95    1:03.02  
 10 Buck, Lukas            16 SQUP              1:03.37    1:03.77  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Wang, Matthew          15 PSW               1:03.81    1:04.02  
 12 Arango, Juan           16 HANEY             1:02.83    1:04.31  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Yang, Elim             15 RAPID             1:02.23    1:04.98  
 14 Hu, Haoxi              16 VPSC              1:03.40    1:05.06  
 15 Gander, Keenan         16 HANEY             1:02.76    1:05.37  
 16 McMillan, Ryan         15 KISU              1:03.06    1:05.66  
 17 Chen, Albert           16 VPSC              1:01.59    1:05.93  
 18 Kostic, Savo           15 SFA               1:02.85    1:05.97  
 19 Fu, Brian              15 SFA               1:02.42    1:06.03  
 20 Turnacliff, Owen       16 SFA               1:03.34    1:06.58  
 21 Pham, Alan             16 SKSC              1:03.35    1:06.87  
 22 Viloria, Marcus Hugo   16 SKSC              1:03.17    1:07.82  
 -- Kirk, Aiden            15 KAJ               1:02.93         NS  
 -- Iverson, Bodey         16 WDSC              1:03.21         NS  
 
 Event 2  Boys 17 & Over 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Mak, Marcus            18 ISC                 58.36    1:00.28  
  2 Yu, Larry              20 ISC                 59.82    1:00.43  
  3 Gul, Onur              17 WVOSC             1:00.21    1:00.67  
  4 Morch, Peter           17 NRST              1:01.28    1:01.16  
  5 Fast, Ethan            17 ISC               1:00.86    1:01.43  
  6 Dongfang, Bill         17 ISC                 58.88    1:01.56  
  7 Johnston, Jadyn        17 WLBF                59.46    1:01.58  
  8 Hayhoe, Jack           18 SKSC              1:00.46    1:02.44  
  9 Savelev, Daniil        18 KAJ                 58.56    1:02.65  
 10 Kaul, Piyush           17 LOSC              1:01.04    1:03.06  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Zvjerac, Aki           17 CDSC              1:03.44    1:03.80  
 12 Chernomorchenko, Serg  17 PSW               1:01.27    1:03.91  
 -----------------------------------------------------------------
 13 De Ocampo, Ryan        17 SKSC              1:02.06    1:04.29  
 14 Stewart-Beinder, Luke  17 SKSC              1:01.05    1:04.48  
 15 Angove, Max            17 KCS               1:02.67    1:06.19  
 16 Chen, Thomas           17 RAPID             1:02.16    1:06.50  
 17 Hulten, Kristofer      17 ISC               1:02.81    1:07.12  
 -- Rogers, Lochlan        17 RAC                 59.80         NS