UBC Aquatic Centre - Site License              2022-07-17 - 8:36 AM
          BC Summer Provincials - 2022-07-14 to 2022-07-17          
 
 Event 3  Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Choi, Kelly            12 PRASC             2:21.90    2:14.47  
                                1:04.94 ( )
      2:14.47 (1:09.53)                    
  2 McLeod, Abby           12 WDSC              2:18.23    2:18.21  
                                1:06.33 ( )
      2:18.21 (1:11.88)                    
  3 Zeng, Michelle         11 WVOSC             2:15.20    2:19.62  
                                1:06.38 ( )
      2:19.62 (1:13.24)                    
  4 Chow, Audrey           11 CDSC              2:22.58    2:19.81  
                                1:07.54 ( )
      2:19.81 (1:12.27)                    
  5 Zhang, Emma            12 VPSC              2:23.96    2:22.36  
                                1:08.43 ( )
      2:22.36 (1:13.93)                    
  6 Chernenkoff, Mila      12 UVPCS             2:27.81    2:22.78  
               1:10.02    2:22.78 (1:12.76)
  7 Lambke, Dani           12 CDSC              2:21.46    2:22.88  
                                1:08.47 ( )
      2:22.88 (1:14.41)                    
  8 Yamaoka, Dayla         12 KISU              2:24.61    2:24.18  
                                1:10.07 ( )
      2:24.18 (1:14.11)                    
  9 Naus, Sailor           12 ISC               2:21.08    2:24.37  
                                1:09.52 ( )
      2:24.37 (1:14.85)                    
 10 Cottrell, Kelana       11 NRST              2:27.93    2:25.62  
               1:09.59    2:25.62 (1:16.03)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Hefeeda, Raneem        12 SKSC              2:27.35    2:26.66  
                                1:11.80 ( )
      2:26.66 (1:14.86)                    
 12 Felt, Kayla            11 ISC               2:27.97    2:26.86  
               1:11.56    2:26.86 (1:15.30)
 -----------------------------------------------------------------
 13 Haigh, Rebecca         11 SFA               2:28.83    2:27.01  
               1:10.69    2:27.01 (1:16.32)
 14 Lennstrom, Taysia      11 HYACK             2:28.93    2:27.43  
               1:12.25    2:27.43 (1:15.18)
 15 Thai, Kayla            12 SFA               2:28.58    2:28.19  
               1:13.11    2:28.19 (1:15.08)
 16 Qu, Jiule              12 SKSC              2:29.64    2:28.65  
                                1:12.66 ( )
      2:28.65 (1:15.99)                    
 17 Bruneau, Grace         12 DELTA             2:29.31    2:28.74  
                                1:13.64 ( )
      2:28.74 (1:15.10)                    
 18 Bogush, Anastasia      12 HYACK             2:28.43    2:29.11  
               1:11.74    2:29.11 (1:17.37)
 19 Nasulchyk, Maryna      11 HYACK             2:27.92    2:31.29  
               1:11.80    2:31.29 (1:19.49)
 20 Morgans, Leanna        11 SFA               2:29.10    2:31.64  
               1:13.15    2:31.64 (1:18.49)
 21 Cameron, Lola          12 KCS               2:28.69    2:33.17  
               1:13.70    2:33.17 (1:19.47)
 22 Murtha, Shae           12 SFA               2:25.52    2:33.68  
                                1:13.38 ( )
      2:33.68 (1:20.30)                    
 23 de Jong, Sylvia        12 NRST              2:29.35    2:33.77  
                                1:14.82 ( )
      2:33.77 (1:18.95)                    
 24 Paredes Troughton, Ma  12 DELTA             2:29.38    2:37.26  
                                1:16.46 ( )
      2:37.26 (1:20.80)                    
 
 Event 3  Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Liu, Emma              13 CDSC              2:11.98    2:10.17  
               1:03.60    2:10.17 (1:06.57)
  2 Freimark, Violette     14 SPART             2:15.46    2:11.48  
               1:04.08    2:11.48 (1:07.40)
  3 Firth, Kailyn          14 PSW               2:15.29    2:13.15  
               1:05.99    2:13.15 (1:07.16)
  4 Qi, Kelly              14 WDSC              2:09.42    2:13.39  
                                1:04.74 ( )
      2:13.39 (1:08.65)                    
  5 Andrusak, Riley        14 ISC               2:13.49    2:13.48  
                                1:03.83 ( )
      2:13.48 (1:09.65)                    
  6 Larson, Macey          14 LOSC              2:15.19    2:14.68  
                                1:06.08 ( )
      2:14.68 (1:08.60)                    
  7 Faulkner, Breanna      14 ISC               2:16.40    2:14.79  
               1:05.17    2:14.79 (1:09.62)
  8 Day, Lauren            13 CDSC              2:15.24    2:14.89  
                                1:05.86 ( )
      2:14.89 (1:09.03)                    
  9 Mynott, Naomi          13 WDSC              2:14.86    2:15.87  
                                1:04.70 ( )
      2:15.87 (1:11.17)                    
 10 Rutten, Hannah         13 KISU              2:14.97    2:16.71  
                                1:05.51 ( )
      2:16.71 (1:11.20)                    
 -----------------------------------------------------------------
 11 Wang, Jiaying          14 NRST              2:16.29    2:17.69  
               1:06.92    2:17.69 (1:10.77)
 12 Chiu, Briana           14 HYACK             2:14.31    2:17.86  
                                1:05.75 ( )
      2:17.86 (1:12.11)                    
 -----------------------------------------------------------------
 13 Rodriguez, Vanessa     14 PSW               2:17.00    2:18.20  
               1:07.88    2:18.20 (1:10.32)
 14 Neal, Avery            14 UVPCS             2:17.39    2:18.49  
                                1:06.98 ( )
      2:18.49 (1:11.51)                    
 15 Wongsoputro, Natalie   14 SKSC              2:12.25    2:18.62  
               1:04.69    2:18.62 (1:13.93)
 16 Huang, Elina           14 PSW               2:17.04    2:19.54  
               1:06.49    2:19.54 (1:13.05)
 17 Fowler, Caitlyn        14 WDSC              2:15.83    2:20.14  
               1:07.16    2:20.14 (1:12.98)
 18 Kehler, Ruby           14 KAJ               2:16.18    2:20.28  
               1:06.70    2:20.28 (1:13.58)
 19 Bellis, Heidi          13 PRASC             2:16.17    2:20.51  
               1:08.77    2:20.51 (1:11.74)
 20 Monterola, Leigh       14 SKSC              2:17.27    2:23.43  
               1:08.81    2:23.43 (1:14.62)
 -- Weatherhead, Taryn     14 KISU              2:09.22         DQ  
                                1:02.84 ( )
           DQ (1:06.89)                    
 
 Event 3  Girls 15-16 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Fack, Leila            15 LOSC              2:06.65    2:06.72  
               1:02.41    2:06.72 (1:04.31)
  2 Angove, Sienna         15 KCS               2:03.99    2:07.65  
               1:02.59    2:07.65 (1:05.06)
  3 Saldana Riebeling, Ma  16 CDSC              2:06.93    2:08.34  
                                1:02.67 ( )
      2:08.34 (1:05.67)                    
  4 Ko, Ashley             15 SFA               2:08.64    2:08.54  
                                1:02.84 ( )
      2:08.54 (1:05.70)                    
  5 Strojnowska, Julia     15 CDSC              2:03.65    2:08.63  
                                1:03.42 ( )
      2:08.63 (1:05.21)                    
  6 Zhang, Lily            16 VPSC              2:09.37    2:08.78  
               1:01.36    2:08.78 (1:07.42)
  7 Zhang, Yolanda         16 SKSC              2:10.31    2:09.39  
               1:02.39    2:09.39 (1:07.00)
  8 Grecoff, Issie         16 KISU              2:12.54    2:10.62  
               1:03.32    2:10.62 (1:07.30)
  9 Craig, Kiah            15 ISC               2:12.56    2:11.76  
               1:03.44    2:11.76 (1:08.32)
 10 Loseth, Angel          15 VKSC              2:09.29    2:11.79  
                                1:02.88 ( )
      2:11.79 (1:08.91)                    
 -----------------------------------------------------------------
 11 Grand, Eva             16 ISC               2:11.62    2:13.15  
               1:04.05    2:13.15 (1:09.10)
 12 Yao, Angel             16 RAPID             2:12.63    2:13.83  
               1:04.51    2:13.83 (1:09.32)
 -----------------------------------------------------------------
 13 Wheeler, Bronwen       15 SPART             2:13.19    2:14.33  
               1:05.60    2:14.33 (1:08.73)
 14 Hallett, Lucy          15 UVPCS             2:13.63    2:15.67  
                                1:05.03 ( )
      2:15.67 (1:10.64)                    
 15 Hickey, Myriam         16 SPART             2:12.98    2:15.73  
               1:04.53    2:15.73 (1:11.20)
 16 Wiman, Kodi            16 KAJ               2:12.71    2:16.16  
               1:04.35    2:16.16 (1:11.81)
 17 Tonix, Valeria         15 ISC               2:13.76    2:16.41  
                                1:05.93 ( )
      2:16.41 (1:10.48)                    
 18 Aalhus, Mikaila        16 SFA               2:11.97    2:17.21  
                                1:05.54 ( )
      2:17.21 (1:11.67)                    
 19 Oh, Eunsoo             15 PSW               2:14.21    2:17.25  
                                1:06.09 ( )
      2:17.25 (1:11.16)                    
 20 Skinder, Abby          15 CDSC              2:12.52    2:17.42  
               1:05.57    2:17.42 (1:11.85)
 21 Seneviratne, Izzy      16 SKSC              2:11.93    2:18.02  
                                1:07.14 ( )
      2:18.02 (1:10.88)                    
 -- Boone, Sidney          15 ISC               2:10.16         NS  
 
 Event 3  Girls 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Lau, Octavia           20 HYACK             2:05.20    2:07.55  
                                1:02.85 ( )
      2:07.55 (1:04.70)                    
  2 De Jager, Emily        17 SPART             2:07.51    2:08.02  
               1:02.26    2:08.02 (1:05.76)
  3 Stannard, Camryn       17 NRST              2:04.91    2:08.44  
                                  59.27 ( )
      2:08.44 (1:09.17)                    
  4 Allen, Eloise          18 CHIN              2:09.56    2:10.78  
                                1:03.37 ( )
      2:10.78 (1:07.41)                    
  5 Barrault, Mia          17 WGB               2:12.35    2:10.82  
               1:03.02    2:10.82 (1:07.80)
  6 Shen, Michelle         18 HYACK             2:08.78    2:11.43  
               1:03.64    2:11.43 (1:07.79)
  7 Masselink, Thea        17 HST               2:11.64    2:13.80  
                                1:05.29 ( )
      2:13.80 (1:08.51)                    
  7 Shen, Allison          18 HYACK             2:08.32    2:13.80  
                                1:04.60 ( )
      2:13.80 (1:09.20)                    
  9 Dreyer, Kassua         17 KAJ               2:11.55    2:14.18  
                                1:03.63 ( )
      2:14.18 (1:10.55)                    
 10 Chen, Elaine           17 VPSC              2:12.11    2:15.39  
                                1:05.81 ( )
      2:15.39 (1:09.58)                    
 -----------------------------------------------------------------
 11 Wakefield, Vienna      17 ISC               2:11.92    2:15.88  
               1:05.38    2:15.88 (1:10.50)
 12 Clement, Sid           17 SFA               2:12.64    2:15.90  
               1:05.58    2:15.90 (1:10.32)
 -----------------------------------------------------------------
 13 Tancon, Tiffany        17 HYACK             2:11.79    2:16.43  
                                1:06.46 ( )
      2:16.43 (1:09.97)                    
 14 Wenger, Summer         17 ISC               2:09.81    2:16.75  
                                1:06.63 ( )
      2:16.75 (1:10.12)                    
 15 Parr, Sevi             18 LOSC              2:11.00    2:18.85  
                                1:06.98 ( )
      2:18.85 (1:11.87)                    
 -- Bender, Quincy         18 CHENA             2:06.68         NS  
 -- Turvey, Alexandra      20 RAPID             2:09.64         NS