UBC Aquatic Centre - Site License              2022-07-17 - 8:36 AM
          BC Summer Provincials - 2022-07-14 to 2022-07-17          
 
 Event 4  Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Cao, Matthew           12 PSW               2:12.75    2:12.06  
               1:02.57    2:12.06 (1:09.49)
  2 Bentham, Max           12 SKSC              2:16.85    2:15.11  
               1:04.11    2:15.11 (1:11.00)
  3 Wu, Allen              12 SKSC              2:19.61    2:17.24  
                                1:05.81 ( )
      2:17.24 (1:11.43)                    
  4 Viloria, Martin Klein  12 SKSC              2:19.14    2:18.48  
               1:07.07    2:18.48 (1:11.41)
  5 Jin, Atom              12 WSC               2:24.97    2:21.03  
                                1:07.66 ( )
      2:21.03 (1:13.37)                    
  6 Kingdon, George        12 HST               2:25.69    2:22.05  
                                1:08.65 ( )
      2:22.05 (1:13.40)                    
  7 Dunder, Justin         12 SKSC              2:19.32    2:22.69  
               1:09.43    2:22.69 (1:13.26)
  8 Huang, Sebastian       12 VPSC              2:24.36    2:22.97  
                                1:09.24 ( )
      2:22.97 (1:13.73)                    
  9 Hopkins, Ethan         12 CHENA             2:20.94    2:22.99  
                                1:07.94 ( )
      2:22.99 (1:15.05)                    
 10 Clogg, Tyler           12 CDSC              2:24.96    2:23.09  
                                1:09.50 ( )
      2:23.09 (1:13.59)                    
 -----------------------------------------------------------------
 11 Yamamoto, Jinsei       12 SFA               2:19.28    2:24.18  
               1:09.65    2:24.18 (1:14.53)
 12 Xu, Ethan YiHeng       11 WSC               2:26.55    2:24.34  
               1:10.08    2:24.34 (1:14.26)
 -----------------------------------------------------------------
 13 Kim, Joshua            12 SKSC              2:25.61    2:24.35  
                                1:09.97 ( )
      2:24.35 (1:14.38)                    
 14 Milosevski, Filip      12 CDSC              2:25.72    2:24.68  
                                1:09.46 ( )
      2:24.68 (1:15.22)                    
 15 Wang, Edward           12 SKSC              2:28.08    2:24.76  
               1:09.19    2:24.76 (1:15.57)
 16 Wood, Joad             12 SFA               2:27.44    2:26.27  
               1:10.77    2:26.27 (1:15.50)
 17 Liu, John              12 PSW               2:28.67    2:26.34  
                                1:10.64 ( )
      2:26.34 (1:15.70)                    
 18 Musselman Vanderstel,  12 CHENA             2:26.96    2:26.36  
               1:09.34    2:26.36 (1:17.02)
 19 Liu, LJ                12 PSW               2:27.67    2:27.37  
               1:11.85    2:27.37 (1:15.52)
 20 Ma, Tyler              11 PSW               2:27.21    2:28.56  
               1:12.18    2:28.56 (1:16.38)
 21 Zhong, Ethan           12 PSW               2:25.76    2:28.63  
                                1:10.68 ( )
      2:28.63 (1:17.95)                    
 22 Barr, Matthew          12 CHENA             2:28.24    2:28.85  
               1:12.59    2:28.85 (1:16.26)
 23 Suh, Matthew           12 SKSC              2:27.78    2:29.20  
               1:12.73    2:29.20 (1:16.47)
 24 Ling, Jerry            11 HYACK             2:28.61    2:29.94  
               1:12.41    2:29.94 (1:17.53)
 25 Meyers, Gage           12 KAJ               2:25.11    2:30.46  
                                1:14.04 ( )
      2:30.46 (1:16.42)                    
 26 Dolgov, Andrey         12 HYACK             2:28.79    2:34.32  
                                1:12.60 ( )
      2:34.32 (1:21.72)                    
 27 Modde, Ryder           12 CONNU             2:28.71    2:35.88  
                                1:14.18 ( )
      2:35.88 (1:21.70)                    
 
 Event 4  Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Kim, Laon              14 HYACK             1:55.47    2:00.18  
                 57.75    2:00.18 (1:02.43)
  2 Kim, Lucas             14 SKSC              2:00.60    2:01.61  
                 58.50    2:01.61 (1:03.11)
  3 Velicico, Alex         14 LOSC              2:03.12    2:01.85  
                 59.37    2:01.85 (1:02.48)
  4 Park, Danny            14 LOSC              2:05.08    2:03.99  
                                  59.31 ( )
      2:03.99 (1:04.68)                    
  5 Tao, Jerry             14 RAPID             2:07.36    2:04.30  
                                  59.36 ( )
      2:04.30 (1:04.94)                    
  6 Feenstra, Kieran       14 UVPCS             2:07.46    2:07.28  
                                1:01.24 ( )
      2:07.28 (1:06.04)                    
  7 Camaraire, Alex        14 UVPCS             2:09.04    2:07.35  
               1:00.60    2:07.35 (1:06.75)
  8 Zhao, Nathan           14 HYACK             2:06.57    2:07.39  
                                1:01.04 ( )
      2:07.39 (1:06.35)                    
  9 Benson, Keiran         14 SFA               2:08.76    2:07.83  
               1:00.23    2:07.83 (1:07.60)
 10 Rexha, Erik            14 SPART             2:04.03    2:07.99  
               1:01.33    2:07.99 (1:06.66)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Wei, William           14 CDSC              2:08.05    2:08.88  
                                1:01.99 ( )
      2:08.88 (1:06.89)                    
 12 Yang, Derex            13 HYACK             2:07.56    2:09.89  
                                1:03.94 ( )
      2:09.89 (1:05.95)                    
 -----------------------------------------------------------------
 13 Kormendy, Brady        13 ISC               2:09.72    2:10.99  
               1:03.77    2:10.99 (1:07.22)
 14 Gilman, Hercules       14 KISU              2:09.34    2:11.92  
               1:03.57    2:11.92 (1:08.35)
 15 Pham, Andy             14 SKSC              2:09.57    2:12.29  
               1:02.73    2:12.29 (1:09.56)
 16 Wall, Joshua           14 RAPID             2:07.35    2:12.95  
                                1:02.63 ( )
      2:12.95 (1:10.32)                    
 17 Lee, Rubin             13 UVPCS             2:08.36    2:16.19  
                                1:04.04 ( )
      2:16.19 (1:12.15)                    
 
 Event 4  Boys 15-16 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Govier, Tristan        16 HST               1:58.80    1:59.02  
                 58.13    1:59.02 (1:00.89)
  2 Bae, Jihoon            15 LOSC              2:01.27    1:59.82  
                                  58.53 ( )
      1:59.82 (1:01.29)                    
  3 Caruso, Thomas         16 SPART             2:01.71    2:00.45  
                                  58.89 ( )
      2:00.45 (1:01.56)                    
  4 Brown, Tommy           16 PGB               1:59.74    2:01.20  
                                  57.33 ( )
      2:01.20 (1:03.87)                    
  5 Gutierrez, Alonso      15 UVPCS             2:04.92    2:01.48  
                                  59.09 ( )
      2:01.48 (1:02.39)                    
  6 Wang, Matthew          15 PSW               2:01.73    2:01.70  
                                  58.99 ( )
      2:01.70 (1:02.71)                    
  7 Slinn, Jeremy          15 WDSC              2:01.34    2:01.72  
                                  59.47 ( )
      2:01.72 (1:02.25)                    
  8 Cao, Ray               16 PSW               2:01.09    2:01.78  
                                  58.13 ( )
      2:01.78 (1:03.65)                    
  9 Kirk, Aiden            15 KAJ               2:01.60    2:02.13  
                                  59.05 ( )
      2:02.13 (1:03.08)                    
 10 Johnson, Niall         16 SPART             1:58.18    2:02.23  
                 59.23    2:02.23 (1:03.00)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Yeung, Cheuk Hay       16 SFA               2:00.35    2:02.35  
                 59.62    2:02.35 (1:02.73)
 12 Deschambault, Noah     15 VPSC              2:03.66    2:02.40  
                 59.78    2:02.40 (1:02.62)
 -----------------------------------------------------------------
 13 Fath, Enzo             16 SFA               1:59.78    2:03.32  
                 59.38    2:03.32 (1:03.94)
 14 Parr, Finn             15 LOSC              2:03.78    2:03.49  
                 59.64    2:03.49 (1:03.85)
 15 Erakovic, Koca         16 CDSC              2:02.62    2:04.89  
               1:00.12    2:04.89 (1:04.77)
 16 Mountstevens, Rohin    15 CHENA             2:00.79    2:04.97  
                                  58.63 ( )
      2:04.97 (1:06.34)                    
 17 Pearse, Peyton         15 NRST              2:03.09    2:05.10  
               1:00.65    2:05.10 (1:04.45)
 18 Yu, Isaac              15 ISC               2:04.73    2:05.51  
                                1:00.09 ( )
      2:05.51 (1:05.42)                    
 19 Weaver, Noah           15 ISC               2:04.14    2:06.27  
               1:00.27    2:06.27 (1:06.00)
 20 Kong, Kevin            15 HYACK             2:04.57    2:07.03  
               1:00.68    2:07.03 (1:06.35)
 21 Sun, Lujia             15 RAPID             2:02.99    2:07.13  
                 59.67    2:07.13 (1:07.46)
 -- He, River              15 RAPID             1:59.95         NS  
 
 Event 4  Boys 17 & Over 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Lebuke, James          20 ISC               1:56.39    1:54.13  
                                  55.29 ( )
        1:54.13 (58.84)                    
  2 Wu, Yu Tong (Adam)     17 SKSC              1:51.12    1:55.48  
                 56.28      1:55.48 (59.20)
  3 McRae, Ryley           21 KCS               1:56.03    1:56.64  
                 56.67      1:56.64 (59.97)
  4 Huang, Peter           17 SKSC              1:53.58    1:57.25  
                                  56.71 ( )
      1:57.25 (1:00.54)                    
  5 Paz, Diego             18 KCS               1:57.44    1:57.48  
                 57.83      1:57.48 (59.65)
  6 Yu, Larry              20 ISC               1:56.13    1:57.83  
                 57.65    1:57.83 (1:00.18)
  7 Savelev, Daniil        18 KAJ               1:57.84    1:58.06  
                                  56.73 ( )
      1:58.06 (1:01.33)                    
  8 Morch, Peter           17 NRST              1:58.15    1:58.36  
                 56.91    1:58.36 (1:01.45)
  9 Erickson, Aidan        17 LOSC              1:56.79    1:58.76  
                                  57.93 ( )
      1:58.76 (1:00.83)                    
 10 Mak, Marcus            18 ISC               1:57.32    1:59.24  
                 57.21    1:59.24 (1:02.03)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Gishler, Thomas        17 WGB               1:59.32    1:59.31  
                                  57.00 ( )
      1:59.31 (1:02.31)                    
 12 Fast, Ethan            17 ISC               1:56.71    2:00.15  
                 58.16    2:00.15 (1:01.99)
 -----------------------------------------------------------------
 13 Risk, William          19 ROCS              1:55.14    2:00.32  
                 58.22    2:00.32 (1:02.10)
 14 Agostinelli Stull, Em  17 ISC               2:02.60    2:01.11  
                 57.88    2:01.11 (1:03.23)
 15 Gysel, Jake            17 KCS               2:01.60    2:02.62  
                                  58.53 ( )
      2:02.62 (1:04.09)                    
 16 Cameron, Jack          18 KCS               1:55.47    2:03.00  
                                  58.70 ( )
      2:03.00 (1:04.30)                    
 17 Souch-Tremblay, Jorda  17 KISU              2:00.93    2:03.71  
                 59.33    2:03.71 (1:04.38)
 18 Angove, Max            17 KCS               1:59.73    2:04.16  
               1:00.91    2:04.16 (1:03.25)
 19 Mbobela, Jakob         18 RAC               1:58.68    2:04.57  
                 58.08    2:04.57 (1:06.49)
 20 Pearce, Liam           17 RAPID             2:00.28    2:05.62  
                                  59.62 ( )
      2:05.62 (1:06.00)                    
 21 Nordlund, Andreas      17 KISU              2:02.08    2:05.89  
                                  59.90 ( )
      2:05.89 (1:05.99)                    
 22 Cowan, Jordan          19 UVPCS             1:56.40    2:06.21  
                 58.48    2:06.21 (1:07.73)
 23 Hiruki, Tadahiro       17 VPSC              2:02.01    2:06.71  
                                1:01.23 ( )
      2:06.71 (1:05.48)                    
 24 Zvjerac, Aki           17 CDSC              2:00.97    2:07.46  
                                1:00.02 ( )
      2:07.46 (1:07.44)                    
 25 Stewart-Beinder, Luke  17 SKSC              1:59.73    2:09.31  
               1:00.70    2:09.31 (1:08.61)
 -- Rogers, Lochlan        17 RAC               1:58.26         NS