UBC Aquatic Centre - Site License              2022-07-17 - 8:36 AM
          BC Summer Provincials - 2022-07-14 to 2022-07-17          
 
 Event 6  Boys 11-12 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Chen, Jeffrey          12 SKSC              2:29.53    2:33.33  
                                1:11.49 ( )
      2:33.33 (1:21.84)                    
  2 Yamamoto, Jinsei       12 SFA               2:37.10    2:35.03  
               1:14.70    2:35.03 (1:20.33)
  3 Wu, Allen              12 SKSC              2:37.92    2:36.47  
               1:15.47    2:36.47 (1:21.00)
  4 Jin, Atom              12 WSC               2:37.38    2:37.04  
               1:14.80    2:37.04 (1:22.24)
  5 Clogg, Tyler           12 CDSC              2:50.84    2:43.33  
               1:15.73    2:43.33 (1:27.60)
  6 Lee, Tristan           11 RAPID             2:59.81    2:49.24  
                                1:18.96 ( )
      2:49.24 (1:30.28)                    
  7 Rexha, Troy            12 SPART             2:51.44    2:49.36  
               1:20.70    2:49.36 (1:28.66)
  8 Kirk, Finn             11 KAJ               2:53.69    2:55.17  
                                1:23.61 ( )
      2:55.17 (1:31.56)                    
  9 Saunders, Brody        12 SPART             2:55.71    2:59.26  
                                1:25.98 ( )
      2:59.26 (1:33.28)                    
 10 Aistov, Mark           11 HYACK             2:59.45    3:05.24  
                                1:25.71 ( )
      3:05.24 (1:39.53)                    
 -----------------------------------------------------------------
 11 Zhang, Noah            11 UVPCS             3:00.20    3:11.53  
                                1:24.93 ( )
      3:11.53 (1:46.60)                    
 
 Event 6  Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 McLeod, Zach           14 WDSC              2:11.07    2:12.90  
                                1:03.68 ( )
      2:12.90 (1:09.22)                    
  2 Kim, Laon              14 HYACK             2:07.94    2:14.93  
               1:03.38    2:14.93 (1:11.55)
  3 Feng, Raymond          14 VPSC              2:23.80    2:17.88  
               1:06.71    2:17.88 (1:11.17)
  4 Kim, Lucas             14 SKSC              2:11.97    2:20.06  
                                1:05.37 ( )
      2:20.06 (1:14.69)                    
  5 Park, Danny            14 LOSC              2:16.98    2:20.84  
               1:07.28    2:20.84 (1:13.56)
  6 Chan, Alonzo           14 HYACK             2:21.57    2:25.51  
               1:06.37    2:25.51 (1:19.14)
  7 Kormendy, Brady        13 ISC               2:33.20    2:26.31  
               1:09.37    2:26.31 (1:16.94)
  8 Bennett, Isaac         14 PGB               2:29.58    2:27.41  
                                1:10.69 ( )
      2:27.41 (1:16.72)                    
  9 Nabozniak, Sawyer      14 UVPCS             2:27.76    2:27.71  
               1:08.32    2:27.71 (1:19.39)
 10 Allen, Oliver          14 PSW               2:32.94    2:28.06  
               1:09.49    2:28.06 (1:18.57)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Ni, Cyan               14 PSW               2:28.39    2:28.65  
               1:10.01    2:28.65 (1:18.64)
 12 Song, Yiguo            13 RAPID             2:30.84    2:28.86  
                                1:11.00 ( )
      2:28.86 (1:17.86)                    
 -----------------------------------------------------------------
 13 Mercer, Aidan          14 CHENA             2:32.30    2:29.17  
                                1:08.86 ( )
      2:29.17 (1:20.31)                    
 14 Wei, William           14 CDSC              2:31.97    2:30.36  
                                1:11.95 ( )
      2:30.36 (1:18.41)                    
 15 Benson, Keiran         14 SFA               2:28.76    2:30.86  
               1:09.93    2:30.86 (1:20.93)
 16 Wu, Max                13 PSW               2:33.44    2:31.86  
               1:10.88    2:31.86 (1:20.98)
 17 Parmar, Max            13 KAJ               2:32.19    2:32.28  
                                1:12.59 ( )
      2:32.28 (1:19.69)                    
 18 Oleinic, Dmitrii       13 CDSC              2:30.79    2:33.46  
                                1:12.78 ( )
      2:33.46 (1:20.68)                    
 19 Wu, Charlie (Can Chen  14 WSC               2:33.55    2:34.70  
               1:11.40    2:34.70 (1:23.30)
 20 Chen, Quinton Jun Gan  14 WSC               2:28.55    2:35.19  
               1:09.45    2:35.19 (1:25.74)
 21 Chew, Liam             13 KAJ               2:28.89    2:35.41  
                                1:12.37 ( )
      2:35.41 (1:23.04)                    
 22 Wong, Adam             14 WVOSC             2:33.00    2:36.18  
               1:13.50    2:36.18 (1:22.68)
 23 Kim, Justin            14 KAJ               2:30.82    2:36.31  
                                1:13.74 ( )
      2:36.31 (1:22.57)                    
 -- Dreyer, Tuja           14 KAJ               2:24.46         NS  
 -- Nardi, Spencer         14 RAC               2:31.42         NS  
 
 Event 6  Boys 15-16 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Orogo, Paul            15 HYACK             2:08.20    2:09.81  
                                1:02.34 ( )
      2:09.81 (1:07.47)                    
  2 Govier, Tristan        16 HST               2:09.32    2:12.39  
                                1:02.75 ( )
      2:12.39 (1:09.64)                    
  3 Nardi, Mattia          16 UVPCS             2:09.23    2:14.30  
                                1:04.12 ( )
      2:14.30 (1:10.18)                    
  4 Arango, Juan           16 HANEY             2:19.60    2:15.17  
                                1:03.74 ( )
      2:15.17 (1:11.43)                    
  5 Jung, Justin           15 HYACK             2:16.36    2:16.12  
                                1:04.11 ( )
      2:16.12 (1:12.01)                    
  6 Wang, Daniel           15 PSW               2:13.04    2:16.32  
               1:05.39    2:16.32 (1:10.93)
  7 Brown, Tommy           16 PGB               2:14.24    2:16.69  
               1:05.79    2:16.69 (1:10.90)
  8 Yang, Elim             15 RAPID             2:18.06    2:16.86  
               1:06.09    2:16.86 (1:10.77)
  9 Deschambault, Noah     15 VPSC              2:16.07    2:17.24  
                                1:05.84 ( )
      2:17.24 (1:11.40)                    
 10 McDermid, Casey        15 SOSC              2:20.57    2:17.40  
                                1:04.27 ( )
      2:17.40 (1:13.13)                    
 -----------------------------------------------------------------
 11 Bae, Jihoon            15 LOSC              2:14.97    2:17.61  
               1:06.02    2:17.61 (1:11.59)
 12 van Maren, Jasper Joo  16 UVPCS             2:17.76    2:18.57  
               1:04.95    2:18.57 (1:13.62)
 -----------------------------------------------------------------
 13 Morgans, Yannick       16 SFA               2:19.59    2:18.81  
                                1:07.27 ( )
      2:18.81 (1:11.54)                    
 14 Zhang, Hao Sheng (Sun  16 HYACK             2:20.64    2:18.84  
                                1:05.21 ( )
      2:18.84 (1:13.63)                    
 15 Zha, Max               15 DELTA             2:23.33    2:19.52  
               1:06.10    2:19.52 (1:13.42)
 16 Buck, Lukas            16 SQUP              2:17.54    2:20.29  
               1:06.93    2:20.29 (1:13.36)
 17 Gutierrez, Alonso      15 UVPCS             2:15.71    2:20.70  
                                1:06.13 ( )
      2:20.70 (1:14.57)                    
 18 Cameron, Parker        16 KCS               2:16.53    2:21.33  
               1:05.16    2:21.33 (1:16.17)
 19 Simard, Bodie          15 CHENA             2:14.95    2:21.49  
                                1:05.43 ( )
      2:21.49 (1:16.06)                    
 20 Lai, Jonathan          15 PSW               2:20.91    2:21.82  
                                1:05.19 ( )
      2:21.82 (1:16.63)                    
 21 Pham, Alan             16 SKSC              2:18.98    2:23.98  
                                1:07.80 ( )
      2:23.98 (1:16.18)                    
 22 Chik, Jonathan         15 WSC               2:22.81    2:24.49  
               1:06.28    2:24.49 (1:18.21)
 23 Fu, Brian              15 SFA               2:23.34    2:24.59  
               1:04.28    2:24.59 (1:20.31)
 24 Patrick, Dylan         15 SKSC              2:18.57    2:29.13  
               1:08.39    2:29.13 (1:20.74)
 25 Weaver, Noah           15 ISC               2:20.76    2:32.09  
                                1:10.71 ( )
      2:32.09 (1:21.38)                    
 -- Monthatipkul, Titi     16 RAPID             2:18.73         NS  
 
 Event 6  Boys 17 & Over 200 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Dongfang, Bill         17 ISC               2:01.47    2:06.58  
               1:00.94    2:06.58 (1:05.64)
  2 Wu, Yu Tong (Adam)     17 SKSC              2:00.67    2:08.61  
                                1:00.06 ( )
      2:08.61 (1:08.55)                    
  3 Huang, Peter           17 SKSC              2:04.78    2:08.90  
                                1:01.38 ( )
      2:08.90 (1:07.52)                    
  4 McRae, Ryley           21 KCS               2:09.34    2:09.60  
               1:01.22    2:09.60 (1:08.38)
  5 Paz, Diego             18 KCS               2:07.57    2:10.09  
                                1:02.99 ( )
      2:10.09 (1:07.10)                    
  6 Hayhoe, Jack           18 SKSC              2:09.64    2:10.53  
                                1:01.46 ( )
      2:10.53 (1:09.07)                    
  7 Cameron, Jack          18 KCS               2:08.08    2:12.01  
                                1:01.49 ( )
      2:12.01 (1:10.52)                    
  8 Johnston, Jadyn        17 WLBF              2:08.55    2:12.66  
               1:02.76    2:12.66 (1:09.90)
  9 Baker, Bryce           18 UVPCS             2:15.77    2:13.20  
               1:03.81    2:13.20 (1:09.39)
 10 Gishler, Thomas        17 WGB               2:14.70    2:14.23  
                                1:04.53 ( )
      2:14.23 (1:09.70)                    
 -----------------------------------------------------------------
 11 Matheos, George        18 LOSC              2:13.23    2:15.47  
                                1:03.25 ( )
      2:15.47 (1:12.22)                    
 12 Erickson, Aidan        17 LOSC              2:09.81    2:15.75  
                                1:04.61 ( )
      2:15.75 (1:11.14)                    
 -----------------------------------------------------------------
 13 Leung, Nathan          18 WSC               2:15.20    2:16.38  
                                1:03.92 ( )
      2:16.38 (1:12.46)                    
 14 Kaul, Piyush           17 LOSC              2:19.17    2:17.72  
                                1:06.46 ( )
      2:17.72 (1:11.26)                    
 15 Zhou, Michael          18 SFA               2:13.60    2:18.44  
                                1:06.13 ( )
      2:18.44 (1:12.31)                    
 16 Agostinelli Stull, Em  17 ISC               2:18.20    2:19.06  
               1:03.85    2:19.06 (1:15.21)
 17 Hiruki, Tadahiro       17 VPSC              2:18.12    2:20.39  
               1:05.71    2:20.39 (1:14.68)
 18 He, Mingjun            17 RAPID             2:11.03    2:21.66  
               1:06.33    2:21.66 (1:15.33)
 19 Liu, Edison            17 PSW               2:19.65    2:24.09  
                                1:06.82 ( )
      2:24.09 (1:17.27)                    
 20 Brewster, Henry        17 HST               2:17.18    2:25.49  
               1:06.81    2:25.49 (1:18.68)
 21 Stewart-Beinder, Luke  17 SKSC              2:17.40    2:26.26  
               1:07.87    2:26.26 (1:18.39)
 -- Lee, Tyler             17 VPSC              2:16.98         NS  
 -- Li, Derek              17 HYACK             2:17.31         NS