UBC Aquatic Centre - Site License              2022-07-17 - 8:37 AM
          BC Summer Provincials - 2022-07-14 to 2022-07-17          
 
 Event 46  Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Cao, Matthew           12 PSW               1:14.45    1:14.95  
  2 Huang, Sebastian       12 VPSC              1:17.15    1:18.08  
  3 Zhang, Danny           12 WVOSC             1:28.32    1:22.24  
  4 Modde, Ryder           12 CONNU             1:25.94    1:22.61  
  5 Wang, Edward           12 SKSC              1:23.17    1:22.80  
  6 Nercessian, Armen      12 CHENA             1:26.89    1:23.04  
  7 Ling, Jerry            11 HYACK             1:22.28    1:23.99  
  8 Viloria, Martin Klein  12 SKSC              1:22.05    1:24.22  
  9 Rabut, Zaidel          12 GATOR             1:24.04    1:25.08  
 10 Li, Wesley             12 RAPID             1:25.42    1:25.42  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Kim, Joshua            12 SKSC              1:27.10    1:25.56  
 12 Suh, Matthew           12 SKSC              1:27.36    1:25.73  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Zhao, Owen             11 WSC               1:27.45    1:25.85  
 14 Bentham, Max           12 SKSC              1:27.26    1:26.06  
 15 Greenwood, Nolan       12 UVPCS             1:27.95    1:27.77  
 16 Mercer, Ethan          12 CHENA             1:28.32    1:28.65  
 17 Wang, Jack             12 PSW               1:28.76    1:28.91  
 18 Chan, Joshua           12 GATOR             1:29.81    1:29.43  
 19 Guo, Ethan             12 HYACK             1:29.48    1:29.63  
 20 Hopkins, Ethan         12 CHENA             1:27.69    1:29.69  
 21 Wen, Mark              12 SKSC              1:29.08    1:30.12  
 22 Ngai, Joshua           12 WSC               1:29.31    1:30.41  
 23 Allott, Tobias         12 KAJ               1:26.37    1:32.43  
 24 Liu, John              12 PSW               1:28.24    1:33.23  
 -- Kehler, Rilo           12 KAJ               1:18.89         NS  
 
 Event 46  Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Wall, Joshua           14 RAPID             1:06.63    1:07.63  
  2 Kim, Laon              14 HYACK             1:09.12    1:09.69  
  3 Kim, Lucas             14 SKSC              1:08.71    1:10.93  
  4 Feenstra, Kieran       14 UVPCS             1:12.86    1:12.00  
  5 Tao, Jerry             14 RAPID             1:11.62    1:12.41  
  6 Chen, Isaac            14 WSC               1:11.60    1:13.17  
  7 Yang, Derex            13 HYACK             1:16.10    1:14.61  
  8 Van Horne, Jacob       14 KMSC              1:16.70    1:14.78  
  9 Song, Yiguo            13 RAPID             1:14.87    1:14.86  
 10 Lim, Derek             14 VPSC              1:15.72    1:14.96  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Yang, Kris             14 CDSC              1:14.88    1:15.28  
 12 Yu, Beck               13 SFA               1:16.81    1:16.20  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Chen, Quinton Jun Gan  14 WSC               1:16.20    1:16.65  
 14 Du, Gary               14 RAPID             1:15.80    1:16.75  
 15 Lai, Channiel          14 SKSC              1:15.25    1:17.61  
 16 McKnight, Makaio       14 UVPCS             1:16.32    1:18.59  
 17 Oleinic, Dmitrii       13 CDSC              1:15.97    1:18.63  
 18 Smith, Bayden          13 HST               1:16.02    1:18.74  
 19 Yin, Kevin             14 UVPCS             1:16.48    1:18.84  
 20 Wei, William           14 CDSC              1:15.94    1:18.85  
 21 Pham, Andy             14 SKSC              1:17.09    1:18.95  
 22 Chew, Liam             13 KAJ               1:16.67    1:19.32  
 23 Kormendy, Brady        13 ISC               1:15.50    1:19.43  
 24 Fong, Linus            14 SFA               1:16.19    1:20.01  
 25 Bosman, Beyers         14 CHENA             1:16.77    1:20.05  
 26 Vetoshkin, Mark        14 HYACK             1:16.18    1:21.12  
 27 Sangha, Gurshaan       13 DELTA             1:16.53    1:21.32  
 
 Event 46  Boys 15-16 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Yeung, Cheuk Hay       16 SFA               1:07.16    1:06.97  
  2 Jozsa, Adam            16 WVOSC             1:07.86    1:07.03  
  3 Zhang, Hao Sheng (Sun  16 HYACK             1:08.36    1:09.76  
  4 Jung, Justin           15 HYACK             1:06.78    1:09.80  
  5 Tchaouchev, Atanas     16 UVPCS             1:07.67    1:09.86  
  6 Sun, Ivan              15 CDSC              1:08.07    1:10.19  
  7 Namba, Kai             15 ISC               1:10.87    1:10.36  
  8 Chang, Ryan            16 SFA               1:09.02    1:10.49  
  9 Yu, Isaac              15 ISC               1:12.61    1:10.66  
 10 Fath, Enzo             16 SFA               1:10.33    1:11.04  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Wang, Matthew          15 PSW               1:10.95    1:11.52  
 12 He, River              15 RAPID             1:10.97    1:11.54  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Pham, Alan             16 SKSC              1:12.11    1:11.71  
 14 van Maren, Jasper Joo  16 UVPCS             1:11.06    1:11.76  
 15 Pan, Kane              16 SKSC              1:11.29    1:11.82  
 16 See, Deron             16 SFA               1:10.16    1:12.12  
 17 Wu, Elden              16 PSW               1:09.56    1:12.20  
 18 Su, Daniel             15 VPSC              1:11.77    1:12.64  
 19 Wang, Rafael           16 HST               1:11.68    1:12.68  
 20 Litke, Ryder           16 KCS               1:11.98    1:12.70  
 21 Jin, Daniel            15 RAPID             1:11.50    1:13.24  
 22 Erakovic, Koca         16 CDSC              1:10.39    1:13.44  
 23 Choi, Ryan             16 HYACK             1:10.97    1:13.72  
 24 Fong, Lucas            15 SFA               1:12.96    1:14.34  
 25 Meyer, Jordan          15 KAJ               1:11.59    1:14.46  
 26 Simard, Bodie          15 CHENA             1:12.58    1:14.71  
 27 MacDonald, Noah        15 CDSC              1:12.26    1:15.68  
 28 McMillan, Ryan         15 KISU              1:09.93    1:15.70  
 29 Lai, Jonathan          15 PSW               1:12.91    1:15.77  
 30 Wang, Sirui            15 VPSC              1:12.72    1:15.78  
 31 Chan, Otis             16 SFA               1:10.50    1:16.03  
 32 Wang, Daniel           15 DELTA             1:13.69    1:18.26  
 -- Zha, Max               15 DELTA             1:14.74         NS  
 
 Event 46  Boys 17 & Over 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Lebuke, James          20 ISC               1:04.84    1:04.54  
  2 Cho, Kyuhyun           18 SFA               1:05.95    1:05.28  
  3 Wallich, Liam          18 KISU              1:06.68    1:06.60  
  4 Robertson, Arran       17 UVPCS             1:05.95    1:06.93  
  5 Yu, Larry              20 ISC               1:06.51    1:07.26  
  6 Mak, Marcus            18 ISC               1:07.34    1:07.78  
  7 Kormendy, Dylan        19 ISC               1:06.83    1:07.90  
  8 Joudrie, Robin         19 CHENA             1:06.79    1:08.22  
  9 Li, Derek              17 HYACK             1:08.53    1:08.80  
 10 Zhou, Michael          18 SFA               1:06.11    1:08.82  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Gao, James             17 WVOSC             1:11.26    1:09.00  
 12 Bakica, Thomas         19 WGB               1:09.30    1:09.31  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Hislop, Phoenix        17 SFA               1:08.47    1:09.54  
 14 Huang, Nicholas        18 SKSC              1:08.46    1:09.60  
 15 Gysel, Jake            17 KCS               1:08.89    1:09.83  
 16 Schanz, Tristan        18 PSW               1:07.84    1:09.88  
 17 Milne, Bryan           20 SFA               1:09.23    1:09.96  
 18 Hulten, Kristofer      17 ISC               1:07.60    1:10.30  
 19 Rogozynski, Noah       22 WAT               1:08.03    1:11.03  
 20 Park, Sam              17 LOSC              1:11.50    1:11.69  
 20 Chernomorchenko, Serg  17 PSW               1:07.62    1:11.69  
 22 De Ocampo, Ryan        17 SKSC              1:09.53    1:11.84  
 23 Zhou, Arthur           18 WSC               1:09.46    1:12.23  
 24 Finlayson, Euain       18 VPSC              1:09.27    1:12.98  
 25 Angove, Max            17 KCS               1:10.55    1:13.54  
 26 Wong, Zachary          17 WSC               1:11.51    1:14.99  
 27 Stewart-Beinder, Luke  17 SKSC              1:10.57    1:15.52