UBC Aquatic Centre - Site License              2022-07-17 - 8:37 AM
          BC Summer Provincials - 2022-07-14 to 2022-07-17          
 
 Event 48  Boys 15-16 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Gutierrez, Alonso      15 UVPCS             4:17.22    4:16.95  
               1:00.14    2:06.95 (1:06.81)
      3:13.87 (1:06.92)   4:16.95 (1:03.08)
  2 Bae, Jihoon            15 LOSC              4:18.17    4:18.07  
               1:00.94    2:06.89 (1:05.95)
      3:14.27 (1:07.38)   4:18.07 (1:03.80)
  3 Brown, Tommy           16 PGB               4:15.92    4:18.39  
               1:00.87    2:06.73 (1:05.86)
      3:13.87 (1:07.14)   4:18.39 (1:04.52)
  4 Deschambault, Noah     15 VPSC              4:21.01    4:19.16  
               1:00.78    2:06.29 (1:05.51)
      3:12.87 (1:06.58)   4:19.16 (1:06.29)
  5 Johnson, Niall         16 SPART             4:13.93    4:19.52  
               1:00.97    2:06.97 (1:06.00)
      3:13.40 (1:06.43)   4:19.52 (1:06.12)
  6 Morgans, Yannick       16 SFA               4:19.81    4:20.05  
               1:02.11    2:08.35 (1:06.24)
      3:15.33 (1:06.98)   4:20.05 (1:04.72)
  7 Kirk, Aiden            15 KAJ               4:16.61    4:20.07  
               1:01.17    2:07.19 (1:06.02)
      3:13.83 (1:06.64)   4:20.07 (1:06.24)
  8 Parr, Finn             15 LOSC              4:19.35    4:21.09  
               1:02.39    2:09.66 (1:07.27)
      3:15.61 (1:05.95)   4:21.09 (1:05.48)
  9 Weaver, Noah           15 ISC               4:21.66    4:21.29  
               1:01.41    2:09.68 (1:08.27)
      3:17.56 (1:07.88)   4:21.29 (1:03.73)
 10 Mountstevens, Rohin    15 CHENA             4:20.97    4:21.54  
               1:03.39    2:12.17 (1:08.78)
      3:17.61 (1:05.44)   4:21.54 (1:03.93)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Orogo, Paul            15 HYACK             4:23.04    4:21.67  
               1:00.72    2:07.79 (1:07.07)
      3:15.38 (1:07.59)   4:21.67 (1:06.29)
 12 Slinn, Jeremy          15 WDSC              4:14.57    4:22.07  
               1:01.35    2:08.46 (1:07.11)
      3:15.71 (1:07.25)   4:22.07 (1:06.36)
 -----------------------------------------------------------------
 13 Govier, Tristan        16 HST               4:17.09    4:23.52  
               1:00.17    2:06.94 (1:06.77)
      3:15.99 (1:09.05)   4:23.52 (1:07.53)
 14 Gander, Keenan         16 HANEY             4:19.67    4:26.54  
               1:01.64    2:10.09 (1:08.45)
      3:19.58 (1:09.49)   4:26.54 (1:06.96)
 15 Kong, Kevin            15 HYACK             4:20.15    4:30.12  
               1:03.83    2:13.66 (1:09.83)
      3:24.19 (1:10.53)   4:30.12 (1:05.93)
 16 Fath, Enzo             16 SFA               4:21.59    4:30.72  
               1:04.97    2:14.21 (1:09.24)
      3:23.71 (1:09.50)   4:30.72 (1:07.01)
 17 Pearse, Peyton         15 NRST              4:26.59    4:31.98  
               1:01.92    2:11.99 (1:10.07)
      3:23.47 (1:11.48)   4:31.98 (1:08.51)
 18 Cameron, Parker        16 KCS               4:20.02    4:32.44  
               1:03.41    2:13.04 (1:09.63)
      3:22.76 (1:09.72)   4:32.44 (1:09.68)
 19 Patrick, Dylan         15 SKSC              4:24.69    4:37.82  
               1:05.54    2:16.74 (1:11.20)
      3:28.14 (1:11.40)   4:37.82 (1:09.68)
 
 Event 48  Boys 17 & Over 400 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Gishler, Thomas        17 WGB               4:06.85    4:09.21  
                 58.44    2:01.51 (1:03.07)
      3:05.82 (1:04.31)   4:09.21 (1:03.39)
  2 Wu, Yu Tong (Adam)     17 SKSC              3:54.81    4:10.15  
               1:02.17    2:08.14 (1:05.97)
      3:09.04 (1:00.90)   4:10.15 (1:01.11)
  3 Yu, Larry              20 ISC               4:11.10    4:11.08  
               1:00.40    2:04.61 (1:04.21)
      3:08.47 (1:03.86)   4:11.08 (1:02.61)
  4 Huang, Peter           17 SKSC              4:04.37    4:12.60  
                 59.63    2:05.10 (1:05.47)
      3:10.06 (1:04.96)   4:12.60 (1:02.54)
  5 Dongfang, Bill         17 ISC               4:10.68    4:12.84  
                 57.79    2:03.03 (1:05.24)
      3:08.90 (1:05.87)   4:12.84 (1:03.94)
  6 Matheos, George        18 LOSC              4:11.28    4:13.42  
               1:00.08    2:04.93 (1:04.85)
      3:09.94 (1:05.01)   4:13.42 (1:03.48)
  7 Savelev, Daniil        18 KAJ               4:10.88    4:14.78  
                 59.95    2:04.88 (1:04.93)
      3:10.75 (1:05.87)   4:14.78 (1:04.03)
  8 Erickson, Aidan        17 LOSC              4:06.96    4:16.08  
               1:01.89    2:07.37 (1:05.48)
      3:12.62 (1:05.25)   4:16.08 (1:03.46)
  9 Risk, William          19 ROCS              4:04.91    4:16.43  
               1:00.83    2:06.14 (1:05.31)
      3:12.68 (1:06.54)   4:16.43 (1:03.75)
 10 Angove, Max            17 KCS               4:22.15    4:18.29  
               1:01.13    2:08.09 (1:06.96)
      3:14.47 (1:06.38)   4:18.29 (1:03.82)
 -----------------------------------------------------------------
 11 Cameron, Jack          18 KCS               4:05.91    4:20.69  
               1:01.44    2:08.40 (1:06.96)
      3:14.83 (1:06.43)   4:20.69 (1:05.86)
 12 Johnston, Jadyn        17 WLBF              4:13.41    4:20.81  
               1:01.44    2:07.53 (1:06.09)
      3:14.65 (1:07.12)   4:20.81 (1:06.16)
 -----------------------------------------------------------------
 13 Schanz, Tristan        18 PSW               4:09.05    4:21.64  
               1:00.69    2:07.68 (1:06.99)
      3:15.82 (1:08.14)   4:21.64 (1:05.82)
 14 Pearce, Liam           17 RAPID             4:13.89    4:22.82  
               1:01.39    2:08.09 (1:06.70)
      3:15.74 (1:07.65)   4:22.82 (1:07.08)
 15 Souch-Tremblay, Jorda  17 KISU              4:15.21    4:23.15  
               1:01.24    2:07.63 (1:06.39)
      3:15.50 (1:07.87)   4:23.15 (1:07.65)
 16 Agostinelli Stull, Em  17 ISC               4:19.88    4:23.93  
               1:01.35    2:07.60 (1:06.25)
      3:16.03 (1:08.43)   4:23.93 (1:07.90)
 17 Sparkes, Morgan        17 SPART             4:18.74    4:24.19  
               1:02.06    2:09.69 (1:07.63)
      3:17.28 (1:07.59)   4:24.19 (1:06.91)
 18 Matadeen, Aidan        17 HYACK             4:22.03    4:25.31  
               1:03.06    2:10.66 (1:07.60)
      3:18.07 (1:07.41)   4:25.31 (1:07.24)
 19 Zvjerac, Aki           17 CDSC              4:16.43    4:27.68  
               1:03.56    2:12.39 (1:08.83)
      3:21.89 (1:09.50)   4:27.68 (1:05.79)
 20 Li, Derek              17 HYACK             4:22.10    4:28.43  
               1:04.26    2:13.36 (1:09.10)
      3:21.99 (1:08.63)   4:28.43 (1:06.44)
 21 Lee, Tyler             17 VPSC              4:21.57    4:33.05  
               1:04.11    2:13.39 (1:09.28)
      3:23.78 (1:10.39)   4:33.05 (1:09.27)
 22 Cowan, Jordan          19 UVPCS             4:11.43    4:36.31  
               1:01.00    2:10.44 (1:09.44)
      3:23.84 (1:13.40)   4:36.31 (1:12.47)
 -- McRae, Ryley           21 KCS               4:05.71         NS  
 -- Rogers, Lochlan        17 RAC               4:18.60         NS