UBC Aquatic Centre - Site License             2022-12-16 - 10:42 AM
2022 Ken Demchuk International Invitational - 2022-12-16 to 2022-12-
 
 Event 3  Women 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S6
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Newkirk, Shelby S6     26 Saskatoon Lasers  8:08.58    7:03.50  
                 41.42      1:32.02 (50.60)
        2:25.55 (53.53)     3:18.59 (53.04)
        4:14.33 (55.74)     5:10.45 (56.12)
        6:07.53 (57.08)     7:03.50 (55.97)
  2 Cathcart, Morgan S6    24 Steadward Bears   8:01.69    8:02.86  
                 50.68      1:48.55 (57.87)
      2:49.78 (1:01.23)   3:52.90 (1:03.12)
      4:56.49 (1:03.59)   5:59.76 (1:03.27)
      7:02.64 (1:02.88)   8:02.86 (1:00.22)
  3 Tucker, Ella S6        17 Sackville Swim C  8:28.40    8:20.59  
                 47.84      1:46.19 (58.35)
      2:49.33 (1:03.14)   3:56.02 (1:06.69)
      5:04.65 (1:08.63)   6:13.24 (1:08.59)
      7:17.93 (1:04.69)   8:20.59 (1:02.66)
 
 Event 3  Women 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S7
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Lepage, Lysandre S7    16 Quebec            7:01.71    6:58.76  
                 49.68      1:44.48 (54.80)
        2:37.65 (53.17)     3:31.00 (53.35)
        4:24.52 (53.52)     5:16.18 (51.66)
        6:07.87 (51.69)     6:58.76 (50.89)
  2 Duncan, Brea S7        15 Kisu Swim Club    8:41.13    8:43.59  
               3:06.05          2:01.23 ( )
      5:19.37 (3:18.14)         4:12.84 ( )
      7:34.58 (3:21.74)         6:27.87 ( )
      8:43.59 (2:15.72)                    
 
 Event 3  Women 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S8
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Nault, Tatiana S8      17 Quebec            6:35.03    6:32.60  
                 43.17      1:32.23 (49.06)
        2:21.61 (49.38)     3:11.51 (49.90)
        4:02.40 (50.89)     4:52.76 (50.36)
        5:43.35 (50.59)     6:32.60 (49.25)
  2 Brisson, Anne-Frédéri  22 Quebec            6:51.69    6:41.10  
                 43.63      1:32.55 (48.92)
        2:21.55 (49.00)     3:13.22 (51.67)
        4:05.01 (51.79)     4:57.98 (52.97)
        5:48.94 (50.96)     6:41.10 (52.16)
  3 Zafar, Sumbul S8       41 Swim Ontario      6:53.37    6:52.52  
                 42.76      1:32.06 (49.30)
        2:22.38 (50.32)     3:14.65 (52.27)
        4:07.89 (53.24)     5:02.20 (54.31)
        5:57.94 (55.74)     6:52.52 (54.58)
 
 Event 3  Women 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S9
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Diehl, Ali S9          14 Prince Albert Sh  6:49.10    6:56.59  
                 40.24      1:28.62 (48.38)
        2:22.68 (54.06)     3:18.55 (55.87)
        4:13.69 (55.14)     5:09.70 (56.01)
        6:04.81 (55.11)     6:56.59 (51.78)
 
 Event 3  Women 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S10
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Cosgriffe, Jaime S10   16 Swim Ontario      5:02.31    5:00.29  
                 33.74      1:11.92 (38.18)
        1:49.82 (37.90)     2:27.60 (37.78)
        3:05.04 (37.44)     3:43.89 (38.85)
        4:23.47 (39.58)     5:00.29 (36.82)
  2 Falardeau, Mathilde S  14 Quebec            5:42.16    5:41.32  
                 37.41      1:19.20 (41.79)
        2:02.56 (43.36)     2:46.81 (44.25)
        3:30.92 (44.11)     4:15.27 (44.35)
        4:59.11 (43.84)     5:41.32 (42.21)
  3 White, Breanna S10     17 Olympian Swim Cl  5:32.68    5:47.92  
                 39.16      1:23.46 (44.30)
        2:08.42 (44.96)     2:54.13 (45.71)
        3:37.53 (43.40)     4:21.32 (43.79)
        5:05.33 (44.01)     5:47.92 (42.59)
 
 Event 3  Women 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) NE
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
 -- Calhoun, Meghan        19 Owen Sound Aquat  5:16.50   X5:31.35  
                 36.33      1:16.79 (40.46)
        1:58.53 (41.74)     2:42.27 (43.74)
        3:24.97 (42.70)     4:07.65 (42.68)
        4:51.75 (44.10)     5:31.35 (39.60)