UBC Aquatic Centre - Site License             2022-12-16 - 10:46 AM
2022 Ken Demchuk International Invitational - 2022-12-16 to 2022-12-
 
 Event 4  Men 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S6
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Massabie, Sebastian S  18 Pacific Sea Wolv  6:56.20    7:13.27  
                 45.36      1:37.81 (52.45)
        2:33.34 (55.53)     3:30.50 (57.16)
        4:24.76 (54.26)     5:21.88 (57.12)
        6:19.05 (57.17)     7:13.27 (54.22)
 
 Event 4  Men 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S7
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Barbu, Marian Catalin  20 Quebec            5:42.00    5:41.16  
                 40.44      1:22.23 (41.79)
        2:05.55 (43.32)     2:49.50 (43.95)
        3:32.58 (43.08)     4:15.81 (43.23)
        4:58.80 (42.99)     5:41.16 (42.36)
  2 Zheng, Leo S7          15 Flatland Swimmin  6:46.81    6:39.70  
                 40.80      1:28.99 (48.19)
        2:20.29 (51.30)     3:11.63 (51.34)
        4:03.74 (52.11)     4:56.89 (53.15)
        5:49.23 (52.34)     6:39.70 (50.47)
 
 Event 4  Men 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S8
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Zona, Zach S8          23 Norfolk Hammerhe  4:42.05    4:56.62  
                 32.95      1:09.02 (36.07)
        1:46.51 (37.49)     2:23.92 (37.41)
        3:01.49 (37.57)     3:39.65 (38.16)
        4:18.20 (38.55)     4:56.62 (38.42)
 
 Event 4  Men 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S9
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Maxwell, Reid S9       15 Edmonton Keyano   4:45.93    4:41.99  
                 31.74      1:06.46 (34.72)
        1:41.91 (35.45)     2:17.81 (35.90)
        2:54.39 (36.58)     3:30.59 (36.20)
        4:06.97 (36.38)     4:41.99 (35.02)
  2 Giammichele, Charles   17 Swim Ontario      5:52.27    6:09.06  
                 35.79      1:18.99 (43.20)
        2:05.89 (46.90)     2:54.40 (48.51)
        3:42.76 (48.36)     4:32.34 (49.58)
        5:22.64 (50.30)     6:09.06 (46.42)
 
 Event 4  Men 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S10
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Luscombe, Nathan S10   17 Gander Lakers     5:01.97    5:02.47  
                 32.78      1:09.15 (36.37)
        1:46.96 (37.81)     2:25.40 (38.44)
        3:04.43 (39.03)     3:44.36 (39.93)
        4:23.70 (39.34)     5:02.47 (38.77)
  2 Baggs, Gavin S10       15 Mount Pearl Marl  5:13.55    5:14.44  
                 34.78      1:13.34 (38.56)
        1:53.06 (39.72)     2:34.72 (41.66)
        3:14.92 (40.20)     3:56.18 (41.26)
        4:36.89 (40.71)     5:14.44 (37.55)
 
 Event 4  Men 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S11
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Martel, Gabriel S11    21 Quebec            6:18.39    6:35.95  
                 42.45      1:32.83 (50.38)
      4:07.26 (2:34.43)         3:16.45 ( )
      5:49.81 (2:33.36)         4:59.08 ( )
      6:35.95 (1:36.87)                    
 
 Event 4  Men 400 LC Meter Freestyle Multi-Class (S6-13) S12
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Helberg, Hunter S12    18 Fort McMurray Ma  5:01.70    5:11.54  
                 35.40      1:12.94 (37.54)
        1:51.31 (38.37)     2:30.17 (38.86)
        3:09.35 (39.18)     3:50.03 (40.68)
        4:33.95 (43.92)     5:11.54 (37.59)
  2 St-Germain, Antoine S  19 Quebec            5:44.72    5:42.66  
                 36.07      1:16.28 (40.21)
        1:59.16 (42.88)     2:43.33 (44.17)
        3:27.48 (44.15)     4:13.59 (46.11)
        4:58.16 (44.57)     5:42.66 (44.50)