UBC Aquatic Centre - Site License             2022-12-18 - 10:38 AM
2022 Ken Demchuk International Invitational - 2022-12-16 to 2022-12-
 
 Event 26  Men 200 LC Meter IM Multi-Class (SM5-14) SM5
==================================================================
    Name                 Year Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Martin, Riley SM5         Kisu Swim Club    5:43.82    5:43.20  
               1:14.50    2:36.68 (1:22.18)
      4:10.22 (1:33.54)   5:43.20 (1:32.98)
 -- Van Herk, Lucas SM5       Spartan Swim Clu  5:45.56         NS  
 
 Event 26  Men 200 LC Meter IM Multi-Class (SM5-14) SM6
==================================================================
    Name                 Year Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Massabie, Sebastian S     Pacific Sea Wolv  3:47.61    3:59.30  
                 46.18    1:48.84 (1:02.66)
      3:09.99 (1:21.15)     3:59.30 (49.31)
 
 Event 26  Men 200 LC Meter IM Multi-Class (SM5-14) SM7
==================================================================
    Name                 Year Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Barbu, Marian Catalin     Quebec            3:21.80    3:18.26  
                 42.29      1:37.11 (54.82)
      2:37.17 (1:00.06)     3:18.26 (41.09)
  2 Morgan, Jack SM7          Swim Ontario      4:02.08    4:01.28  
                 57.48      1:56.66 (59.18)
      3:04.53 (1:07.87)     4:01.28 (56.75)
 
 Event 26  Men 200 LC Meter IM Multi-Class (SM5-14) SM8
==================================================================
    Name                 Year Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Zona, Zach SM8            Norfolk Hammerhe  2:40.77    2:48.48  
                 33.60      1:16.89 (43.29)
        2:10.08 (53.19)     2:48.48 (38.40)
 
 Event 26  Men 200 LC Meter IM Multi-Class (SM5-14) SM9
==================================================================
    Name                 Year Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Maxwell, Reid SM9         Edmonton Keyano   2:41.54    2:43.55  
                 32.78      1:13.25 (40.47)
        2:08.13 (54.88)     2:43.55 (35.42)
  2 Giammichele, Charles      Swim Ontario      2:58.26    3:12.71  
                 41.69      1:31.49 (49.80)
        2:28.65 (57.16)     3:12.71 (44.06)
 
 Event 26  Men 200 LC Meter IM Multi-Class (SM5-14) SM10
==================================================================
    Name                 Year Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Baggs, Gavin SM10         Mount Pearl Marl  3:26.96    2:53.23  
                 36.65      1:23.86 (47.21)
        2:14.67 (50.81)     2:53.23 (38.56)
 
 Event 26  Men 200 LC Meter IM Multi-Class (SM5-14) SM11
==================================================================
    Name                 Year Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Martel, Gabriel SM11      Quebec            3:07.88    3:28.06  
                 45.62      1:43.81 (58.19)
      2:43.85 (1:00.04)     3:28.06 (44.21)
 
 Event 26  Men 200 LC Meter IM Multi-Class (SM5-14) SM12
==================================================================
    Name                 Year Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Helberg, Hunter SM12      Fort McMurray Ma  2:41.81    2:43.36  
                 32.55      1:17.16 (44.61)
        2:07.80 (50.64)     2:43.36 (35.56)
 
 Event 26  Men 200 LC Meter IM Multi-Class (SM5-14) SM14
==================================================================
    Name                 Year Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Bennett, Nicholas SM1     Ravensong Aquati  2:10.22    2:13.59  
                 27.98      1:03.20 (35.22)
        1:42.47 (39.27)     2:13.59 (31.12)
  2 Bissett, Connor SM14      Steadward Bears   2:32.19    2:33.16  
                 30.95      1:11.23 (40.28)
        1:59.63 (48.40)     2:33.16 (33.53)
  3 Chambers, Cameron SM1     Kisu Swim Club    2:32.84    2:38.35  
                 33.32      1:12.56 (39.24)
        2:02.47 (49.91)     2:38.35 (35.88)
  4 Landry, Lucas SM14        Quebec            3:13.64    2:56.61  
                 34.96      1:22.23 (47.27)
        2:17.66 (55.43)     2:56.61 (38.95)